Laboratorní inkubátory jsou přístroje vytvářející kontrolované prostředí pro kultivaci, testování či skladování vzorků. V naší nabídce najdete inkubátory od šesti výrobců - ArgoLab , Binder , BMT , IKA , Memmert a Q-Cell .

Jednotlivé přístroje se liší objemem vnitřní komory, typem cirkulace vzduchu, teplotním rozsahem a možnostmi pokročilých funkcí. Speciálním typem jsou inkubátory s chlazením.
Jedním z hlavních parametrů inkubátorů je typ cirkulace vzduchu. Inkubátory s přirozenou cirkulací vzduchu jsou levnější, ale rozložení teploty v komoře může být nerovnoměrné. Na druhé straně inkubátory s nucenou cirkulací vzduchu jsou schopné udržovat stabilnější a rovnoměrnější rozložení teploty v celé komoře, což je pro přesnou práci často nezbytné.
Dalším důležitým parametrem je teplotní rozsah inkubátoru. V naší nabídce najdete inkubátory s rozsahem teplot od několika °C nad teplotou okolí až do 100 °C. Pro laboratoře pracující s nízkými teplotami jsou k dispozici inkubátory s chlazením, které umožňují udržovat teplotu i pod bodem mrazu. Chlazení je zajištěno buď pomocí kompresoru, nebo ekologickými Peltierovými články.
Pro výběr správného přístroje je také klíčová velikost vnitřní komory. Vybírat můžete z různých objemů tak, aby odpovídaly vašim potřebám.
Mnohé přístroje jsou vybaveny i dalšími funkcemi, jako jsou například časovače, teplotní rampy, vizuální a zvukové alarmy a mnoho dalšího.

Dobrý den, mám zájem o více informací ke kapitole: Inkubátory
Dobrý den, mám zájem o více informací ke kapitole: Inkubátory
Přihlášení k Vašemu účtu
Potřebujete poradit? Zobrazit